Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://dspace.opu.ua/jspui/handle/123456789/8220
Название: Multi-particle fields and Higgs mechanism
Другие названия: Багаточастинкові поля та механізм Гіґґса
Авторы: Merkotan, K.K.
Zelentsova, T.M.
Chudak, N.O.
Ptashynskiy, D.A.
Urbanevich, V.V.
Potiienko, O. S.
Voitenko, V. V.
Berezovskyi, O. D.
Sharph, I. V.
Rusov, V. D.
МЕРКОТАН, К. К.
Зеленцова, Т. М.
ПТАШИНСЬКИЙ, Д. А.
ЧУДАК, Н. О.
Урбаневич, В. В.
ПОТIЄНКО, О. С.
ВОЙТЕНКО, В. В.
БЕРЕЗОВСЬКИЙ, О. Д.
Шарф, I. В.
РУСОВ, В. Д.
Ключевые слова: Ключовi слова: багаточастинковi поля, механiзм Гiґґса, неабелевi калiбрувальнi поля, електрослабка взаємодiя, Стандартна модель.
Дата публикации: Сен-2018
Издательство: Львівський національний університет
Библиографическое описание: Багаточастинкові поля та механізм Гіґґса / К. К. Меркотан, Т. М. Зеленцова, Н. О. Чудак [та ін.] // Журнал фiзичних дослiджень = Journal of physical studies. - 2018. - Т. 22, № 3. - С. 3001-1-3001-15.
Краткий осмотр (реферат): У статтi розглянуто поле Гiґґса як багаточастинкове поле i, вiдповiдно, бозон Гiґґса як зв’язаний стан двох калiбрувальних бозонiв. Такий розгляд, порiвняно з одночастинковим по- лем Стандартної моделi має, на нашу думку, двi переваги. Головна з них полягає в тому, що, на вiдмiну вiд Стандартної моделi, для досягнення спонтанного порушення симетрiї немає потре- би вводити некалiбрувальну самодiю поля Гiґґса. У нашiй моделi таку самодiю отримуємо як наслiдок неабелевої калiбрувальної самодiї — переносникiв слабкої взаємодiї. У цьому розгля- нута в працi модель дещо схожа на вiдомi моделi технiколору. Але вона суттєво вiдрiзняється вiд них тим, що не потребує анi нових частинок, анi нових взаємодiй порiвняно зi Стандартною моделлю. Окрiм того, метод опису багаточастинкових ефектiв за допомогою багаточастинко- вих полiв iстотно вiдрiзняється вiд опису багаточастинкових ефектiв у моделях технiколору, якi оперують з одночастинковими полями. Ще однiєю перевагою запропонованої в статтi мо- делi, на нашу думку, є те, що спонтанне порушення симетрiї в нiй, на вiдмiну вiд Стандартної моделi, не постулюється, а отримується як наслiдок динамiчних рiвнянь багаточастинкового поля.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): http://dspace.opu.ua/jspui/handle/123456789/8220
ISSN: ISSN 2310-0052
ISSN 1027-4642
Располагается в коллекциях:Статті каф. ТЕЯФ

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
3001-15.pdfSharph2018-JPS494.83 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.