Аннотация:
В монографії розглянуті методологічні підходи до забезпечення безпеки інноваційно-активних промислових підприємств повинні ґрунтуватися на комплексній взаємодії суб'єктів забезпечення безпеки, об'єктів безпеки із застосуванням чітко визначених засобів і механізмів за умовами дотримання цілей і завдань системи безпеки. При цьому необхідно дотримуватися принципу збалансованого поєднання компонентів забезпечення безпеки.
На основі систематизованого аналізу підходів різних дослідників запропоновано визначення поняття, «економічна безпека інноваційно-активних промислових підприємств» і «система економічної безпеки інноваційно–активних промислових підприємств».
Виявлено, що основними об'єктами системи економічної безпеки інноваційно-активних промислових підприємств вважаються: технологічна, технічна, кадрова, ресурсна, інформаційна, екологічна, правова, фінансова, інтерфейсна і ринкова та інноваційна складові. Згідно виявлених функціональних складових розглянуті підприємницькі ризики специфічні для інноваційно-активних промислових підприємств.
Розглянуті та проаналізовані показники і методи оцінки економічної безпеки інноваційно-активних промислових підприємств, що отримали найбільше поширення в застосуванні. Серед яких: програмно-цільовий метод що включає розрахунок інтегрального показника і індикаторний метод