Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://dspace.opu.ua/jspui/handle/123456789/10225
Название: Qualification of the pressure compensator system for the management of accidents with complete loss of long power supply from VVER power plant
Другие названия: Кваліфікація системи компенсатора тиску для управління аваріями з повною втратою тривалого електропостачання енергоустановок з ВВЕР.
Авторы: Скалозубов, Владимир Иванович
Габлая, Таисия Владимировна
Спинов, Владислав Михайлович
Рафальский, Роман Николаевич
Пирковский, Денис Сергеевич
Skalozubov, Volodymyr
Скалозубов, Володимир Іванович
Габлая, Таїсія Володимирівна
Hablaia, Taisiia
Spinov, Vladyslav
Рафальський, Роман Миколайович
Rafalskyi, Roman
Пірковський, Денис Сергійович
Pirkovskyi, Denys
Ключевые слова: компенсатор тиску
аварії з повною втратою тривалого електропостачання ядерних енергоустановок
Дата публикации: 20-Июл-2019
Издательство: Труды политеха
Библиографическое описание: Skalozubov, V., Spinov, V., Pirkovskiy, D., Gablaya, T., Rafalskyi, R. (2019). Qualification of the pressure compensator system for the management of accidents with complete loss of long power supply from VVER power plant. Odes`kyi polytechnichnyi Universytet, Pratsi, 2 (58), 60-68.
Qualification of the pressure compensator system for the management of accidents with complete loss of long power supply from VVER power plant / V. Skalozubov, V. Spinov, D. Pirkovskiy, T. Gablaya, R. Rafalskyi, R. // Пр. Одес. політехн. ун-ту. – Одеса, 2019. – Iss. 2 (58). – P. 60–68.
Краткий осмотр (реферат): Для розробки ефективних стратегій управління аваріями з повною втратою тривалого електропостачання на ядерних енергоустановках необхідна кваліфікація діючих і перспективних пасивних систем безпеки, які не потребують електропостачання. Одним з підходів вирішення цієї проблеми є кваліфікація системи компенсатора тиску на умови аварій з повною втратою тривалого електропостачання. Представлений оригінальний метод кваліфікації системи компенсатора тиску на умови аварій з повною тривалою втратою електропостачання з урахуванням суттєвої динаміки теплогідравлічних процесів в реакторі. В результаті розрахункового моделювання за розробленим методом кваліфікації системи компенсатора тиску для умов аварії з повною тривалою втратою електропостачання встановлено, що ефективна дія системи компенсатора тиску з підтримки необхідного рівня теплоносія в реакторі здійснюється до 900 сек з початку аварійного процесу. На 2000 секунді з моменту початку аварійного процесу тиск в компенсаторі тиску збільшується до максимально припустимих значень і відбувається автоматичне відкриття запобіжних клапанів імпульсно-запобіжного пристрою компенсатора тиску. В рамках розробленого методу визначені критерії, умови та наслідки виникнення гідродинамічних ударів внаслідок переповнення теплоносієм компенсатора тиску, трансзвукових режимів течії двофазного потоку в проточній частині запобіжних клапанів компенсатора тиску і неприпустимо прискореного закриття запобіжних клапанів при зниженні тиску в паровому обсязі компенсатора тиску менше максимально допустимих значень. Отримані критерії, умови та наслідки гідродинамічних ударів в системі компенсатора тиску добре узгоджуються з відомими експериментальними даними. В результаті проведеного розрахункового аналізу встановлено, що в процесі аварії з повною втратою тривалого електропостачання можливе виникнення гідродинамічних ударів внаслідок переповнення теплоносієм обсягу компенсатора тиску при відкритті запобіжних клапанів і трансзвукових режимів течії двофазного потоку в проточній частині відкритих запобіжних клапанів. Ефективним заходом запобігання гідродинамічних ударів у системі компенсатора тиску є збільшення гідродинамічного опору у верхній частині компенсатора тиску шляхом установки дистанційних решіток. Необхідна кваліфікація альтернативних пасивних систем безпеки, що забезпечують ефективне управління аваріями з повною втратою тривалого електропостачання з 900 секунди початку аварійного процесу.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): http://dspace.opu.ua/jspui/handle/123456789/10225
ISSN: 2223-3814
2076-2429
Располагается в коллекциях:Статті каф. АЕС
Статті каф. ТЕСЕТ

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
ТРУДЫ_ПОТЕРЯ СНАБЖЕНИЯ.pdf453.26 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.