Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://dspace.opu.ua/jspui/handle/123456789/10717
Название: Методологічні підходи в гуманітарному дослідженні
Другие названия: METHODOLOGICAL APPROACHES IN THE HUMANITARIAN RESEARCH
Авторы: Янушевич, Ірина Анатоліївна
Янушевич, Ирина Анатольевна
Yanushevych, Iryna
Ключевые слова: гуманітаристика
феноменологічний метод
герменевтичне коло
структуралізм
синергетика
системний метод
Дата публикации: Апр-2020
Издательство: Scientific Journal VIRTUS
Библиографическое описание: Янушевич, І. А. Методологічні підходи в гуманітарному дослідженні / І. А. Янушевич // Virtus: Scientific Journal. – 2020. – Iss. 43. – P. 42–45.
Краткий осмотр (реферат): У статті комплексно розглянута можливість використання філософських концепцій феноменології, структуралізму, герменевтики і синергетики як загальнозначущих методологічних передумов гуманітаристики, показані їх переваги і межі застосування. Здійснене узагальнення показало, що методологічна база цих концепцій в значній мірі неповна і передбачає неявне звернення до системного підходу. У зв’язку з цим відкриваються можливості системного підходу в постановці основних проблем гуманітаристики, пов’язаних з різним тлумаченням тексту. До їх числа можна віднести постановку «дилеми розуміння», винесення рішення про адекватність розуміння, визначення критеріїв оцінки якості розуміння. І хоча створення загальнозначущої методології гуманітарних наук представляється проблематичним в силу нескінченності концептів самого розуміння, але в цілому, розглянуті в даній статті питання дозволяють істотно розширити і уточнити постановку даного завдання.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): http://dspace.opu.ua/jspui/handle/123456789/10717
ISSN: 2410-4388
2415-3133
Располагается в коллекциях:Статті каф. ФМН

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
Journal43-страницы-42-45.pdfМЕТОДОЛОГІЧНІ ПІДХОДИ В ГУМАНІТАРНОМУ ДОСЛІДЖЕННІ572.87 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.