Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://dspace.opu.ua/jspui/handle/123456789/2146
Название: Динаміка розвитку важкої промисловості Одеси другої половини ХІХ ст.
Авторы: Іваніченко, Лілія Михайлівна
Ключевые слова: Одеса
фабрична промисловість
машинобудівний завод Е. Фалька
завод сільськогосподарський машин І. Гена
механічний завод Белліно-Фендеріха
майстерні РПіТА
Дата публикации: 24-Июн-2016
Издательство: ОДУВС
Библиографическое описание: Іваніченко, Л. М. Динаміка розвитку важкої промисловості Одеси другої половини ХІХ ст. /Л. М. Іваніченко // Держава і право незалежної України: здобутки та перспективи : матеріали Всеукр. наук. конф., м. Одеса, 24 черв. 2016 р. - Одеса, 2016. - С. 129-131.
Краткий осмотр (реферат): У першій половині ХІХ ст. фабричній промисловості Одеси надавали мало значення і її вплив на місцеве життя був доволі обмеженим. Дослідники того часу пояснювали це, перш за все, рутинним відношенням до справи одеської буржуазії, що звикла отримувати прибутки від зовнішньої, особливо зернової, торгівлі. З поступовим зростанням населення міста, доставки сировини, покращенням шляхів сполучення, скороченням звичних джерел доходу, котрими служила хлібна торгівля, - все це визначило виникнення в Одесі великої кількості фабрично-заводських підприємств. За даними відомостей одеських статистичних комітетів різних років можна простежити розвиток фабрично-заводської промисловості другої половини ХІХ ст. Якщо з початком 50-х рр. у промисловості Одеси домінували підприємства харчової та легкої галузей, то з кінця століття фабрики та заводи важкої промисловості посідають друге місце після харчової, а валовий продукт від них у різний час становив завжди більше мільйона рублів. Поштовхом таких змін стали завершення терміну порто-франко та скорочення прибутків від хлібної торгівлі, оснащення паровою технікою підприємств, налагодження для їх високої продуктивності безперебійного постачання води, палива, світла та ін. Дуже високі прибутки від виробництва стали отримувати власники підприємств у 90-х рр., а прибутковість окремих з галузей зростала з кожним роком в середньому на 20% - 30%. Серед них - фабрики та заводи залізоробного, стале-ливарного, судно-будівного та машинобудівного виробництв. Найбільші з них входили до складу акціонерних товариств, що належали, передусім, іноземцям.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): http://dspace.opu.ua/jspui/handle/123456789/2146
Располагается в коллекциях:Матеріали конференцій, семінарів каф. ІЕУ

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
Динаміка розвитку_тези.docx30.17 kBMicrosoft Word XMLПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.