Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://dspace.opu.ua/jspui/handle/123456789/7027
Название: Виготовлення та застосування флюсів: монографія
Другие названия: Flux manufacturing and application: monograph
Авторы: Брем, Володимир Вікторович
Кожухарь, Володимир Якович
Брем, Владимир Викторович
Brem, Volodymyr
Кожухарь, Владимир Яковлевич
Kozhukhar, Volodymyr
Ключевые слова: водень
електрошлаковий переплав
флюс
технологія капсолювання
Дата публикации: 2014
Издательство: Одеса: Астропринт
Библиографическое описание: Виготовлення та застосування флюсів: монографія / В. В. Брем, В. Я. Кожухар. – Одеса: Астропринт, 2014. – 100 с.
Краткий осмотр (реферат): Спосіб електрошлакового переплаву (ЕШП) є одним з методів одержання високоякісних конструкційних сталей відповідального призначення, переплав яких у більшості випадків супроводжується значною додатковою їх наводненістю. Один із шляхів зниження наводененості сталі є технологія одержання флюсів підвищеної вологостійкості. Для стандартних, так і дослідних флюсів, складених на основі системи CаF2–CаO–Аl2O3–SiO2 з додаванням до них у різних комбінаціях фторидних, хлоридних й оксидних сполук розраховано рівноважний склад газової фази над розплавами. Складені рівняння розчинності водню в їх розплавах. З урахуванням одержаних результатів розроблено методику експериментального вивчення й кількісної оцінки воденьзахисних властивостей флюсових розплавів у відкритих процесах ЕШП. Визначено величини проникності водню в умовах переплаву їх із застосуванням як стандартних, так і дослідних флюсів. За отриманими матеріалами деякі дослідні склади флюсів рекомендовано для практичного використання в процесах ЕШП досліджених конструкційних сталей. Обґрунтовано метод зниження проникності водню шляхом диспергації розплаву флюсу різними газами. Виявилось, що оброблення вуглецю (ІV) оксидом створює захисну карбонатну плівку. Вона капсулює гранули флюсів та стійка до вологи. За такого капсолювання міцність і стійкість до вологи гранул зростає, що дає змогу легко їх транспортувати та зберігати тривалий час до використання. Монографія призначена для широкого кола наукових і інженерно-технічних працівників промисловості, а також для студентів навчальних закладів відповідних спеціальностей.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): http://dspace.opu.ua/jspui/handle/123456789/7027
ISBN: 978–966–190–840–5
Располагается в коллекциях:Підручники, навчальні посібники каф. ТНРЕ

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
Brem_V.V._Kozhukhar_V.Ya_Application_&_manufacturing_of_fluxes_2014.pdfMonograph4.05 MBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.