Приділено увагу етапам та особливостям становлення внутрішнього ринку Європейського Союзу (ĘĊ). Проаналізовано його структуру та функції. Досліджено особливості правового регулювання відносин, пов’язаних із функціонуванням внутрішнього ринку ЄС. Висвітлено взаємовплив міжнародної економічної інтеграції та внутрішнього рику ЄС. Окреслено перспективи України на шляху інтеграції на внутрішній ринок ЄС. Європейська інтеграція відповідає життєво важливим інтересам українського народу, тому сучасна Україна – активний учасник євроінтеграційних процесів. Ці процеси є визначальним чинником як міжнародної діяльності України, так і її внутрішньої політики на тривалу перспективу. Вони зміцнюють безпеку та позитивно впливають на відносини України з усіма державами світу, насамперед – сусідніми. Євроінтеграція не могла вважатися завершеною без України, яка є найбільшою територіально та за кількістю населення європейською країною.
Європейський Союз (ЄС) є унікальним міжнародним утворенням, яке являє собою яскравий приклад успішного політичного та правового співробітництва та економічної інтеграції. Необхідність миру та безпеки в Європі забезпечення європейського економічного та політичного впливу на міжнародній арені, підвищення показників рівня економічного добробуту населення держав-членів ЄЄ слід розглядати як передумови створення та формування Європейського Союзу. Головною економічною метою створення ЄЄ стало становлення єдиного європейського внутрішнього ринку для забезпечення вільного руху товарів, осіб, послуг та капіталу.
Уделено внимание этапам и особенностям становления внутреннего рынка Европейского Союза (ĘĊ). Проанализированы его структура и функции. Исследованы особенности правового регулирования отношений, связанных с функционированием внутреннего рынка ЕС. Освещено взаимовлияние международной экономической интеграции и внутреннего рынка ЕС. Определены перспективы Украины на пути интеграции на внутренний рынок ЕС.